Rol: Expert grup tinta

Minim 1 an experiență recrutare si selectie a unui grup/ personal

Nivel carieră: Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 )

Nivel studii: studii superioare

Tip job: Full time

Limbi străine: engleză

Permis conducere: B

Salariu net: Nespecificat

Experienta solicitata: experienta in domenii/ activitati similare (activitati de recrutare/evaluare/ selectie/ inregistrare personal) – minim 1 an

Competente solicitate: Bune abilitati de coordonare, Bune abilitati de organizare si planificare, cunostinte utilizare PC

Atribuții:

  • Consultarea si asumarea ghidului solicitantului aferent grupului tinta potential
  • Participa la elaborarea metodologiei de recrutare si selectie a grupului tinta si a strategiei de informare, avand la baza principiul asigurarii transparentei si accesului usor la informatii;
  • Este responsabil de recrutarea, selectia si mentinerea grupului tinta al proiectului, conform specificatiilor cererii de finantare si a metodologiei aprobate;
  • Asigura vizibilitatea oportunitatilor oferite de proiect si a conditiilor de participare catre potential grup tinta din Regiunea de implementare;
  • Contacteaza persoanele care isi manifesta intentia de a participa la  activitatile  proiectului;
  • Solicita si centralizeaza actele care demonstreaza indeplinirea criteriilor de eligibilitate pentru grupul tinta;
  • Evaluarea, recrutarea si selectia dosarelor aferente persoanelor aplicante in GT
  • Solutionarea contestatiilor formulate in procesul de selectie si recrutare GT
  • Colectarea tuturor documentelor de verificare privind participarea grupului tinta
  • Intocmirea si transmiterea raportului de activitate si a rapoatelor tehnice aferente activitatilor pentru care este desemnat
  • Alte responsabilitati conform metodologiei de implementare aprobate
  • Întocmeşte rapoarte proprii de activitate şi fişe individuale de pontaj în formatul prevăzut de programul de finantare
  • Asigura vizibilitatea oportunitatilor oferite de proiect si a conditiilor de participare catre potentialul grup tinta din regiunea de implementare;
  • Utilizeaza un mix de canale si instrumente de comunicare menite sa asigure un grad  mare de penetrabilitate la nivelul grupului tinta vizat de proiect: mediul on-line (website, Facebook etc.), distribuire materiale tiparite catre grup tinta.
  • Este responsabil de centralizarea formularelor si a dosarelor grupului tinta identificat;
  • Elaboreaza situatii/ centralizari solicitate de catre echipa de management a proiectului;
  • Participa la evenimentele proiectului conform cererii de finantare;

Depunere CV-uri: în perioada 1-5 septembrie 2020, la adresa contact@galbn.ro

Categories:

Tags:

No responses yet